Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

8 tipů pro psaní závěrečné vysokoškolské práce

Na konci vysokoškolského studia čeká jedna finální překážka. Závěrečná práce, která dovede nejednoho studenta pořádně potrápit. V tomto článku se můžete podívat na osm praktických tipů, jak tu vaši dotáhnout do zdárného konce.

  1. Vyčerpejte všechny zdroje

Zdroje jsou základem každé závěrečné práce. Vyčerpejte knihovnu, internet i školní literaturu, zkrátka vše co můžete. Platí, že čím více zdrojů, tím lépe se vám poté bude pracovat.

  1. Citujte hodně a správně

Citace jsou základem úspěchu, pokud jsou ovšem dobře uvedené. Vždy pečlivě zkontrolujte směrnice dané vaší fakultou a poté už využívejte citace naplno. Existují i různé generátory citací, které vám pomohou.

  1. Držte se osnovy práce

Na osnovu si dejte velký pozor, řada studentů má tendence od ní utíkat. Nedodržení osnovy může být vyhodnoceno jako závažný nedostatek, ale psaní bez jasné osnovy také zabere daleko více času.

  1. Vypracování podkladů

Pokud si se psaním nevíte rady a hledáte pomoc, s klidem využijte možnosti vypracování podkladů diplomové práce, případně vypracování bakalářské práce na zakázku. Nebudete jediní, této služby využívá řada spokojených a především anonymních studentů vysokých škol.

  1. Dublujte a nastavujte

Nebojte se nastavovat, používat synonyma a rozvíjet věty. Nebojte se některé věty formulovat vícekrát v textu. Samozřejmě s menší úpravou tak, aby to na první pohled nebilo do očí.

  1. Nezapomínejte na přílohy

Nezapomínejte přidávat obrázky, grafy a práci s přílohami využít na maximum. Nejen že text bude vypadat více odborně, ale také naženete potřebné řádky. A při psaní závěrečné práce bude často každý článek navíc k nezaplacení.

  1. Vypněte sociální sítě

Mnoho studentů má hlavní problém s tím, vůbec začít psát. Vypněte proto počítač, mobil, odhlaste se ze sociálních sítí a prostě začněte s prací!

  1. Nezapomeňte na finální kontrolu

Vaše závěrečná práce může být obsahově perfektní, ale vše se dá pokazit špatnou úpravou a textem plným chyb. Ještě před odevzdáním jej několikrát pečlivě projděte, v nejlepším případě dejte přečíst i několika dalším lidem.

pr článek

Další články autora