Sobota, 3 června, 2023
aktualne

Auto už na zimu připraveno máte? Toto jste možná nedělali

K přípravě svého auta na zimu lidé přistupují různě. Někdo jen do ostřikovačů nalije nemrznoucí směs a ani nepřezouvá pneumatiky, protože jezdí celoročně na zimních. Pro většinu řidičů však podzim znamená právě i přezouvání letních pneumatik na zimní.

Obáváte se, že ráno nenastartujete?
Toto jsou však věci, které byste během takového pokročilého podzimu už měla mít hotové. Co víc však lze udělat, aby vaše auto zvládlo zimu bez problémů? Jedním z posledních trendů je dávat na auto alespoň přes zimu deflektor přední kapoty. Ten chrání lak přední kapoty vašeho auta a vytváří proudění vzduchu, které odpuzuje nečistoty. Podívejme se však na větší zimní strašáky všech řidičů.

A ne, nemyslíme teď to, že v noci napadne tolik sněhu, že když ho začnete odhrnovat z auta, po několika minutách zjistíte, že odhrnujete auto sousedovi. Na mysli máme to, že ráno si uzimení sednete do auta a ono nenastartuje kvůli „vymlácené“ baterii.

Předtím, než udeří velké mrazy, je proto dobré dobít baterii doplna. Hlavně má-li ta vaše už pár let za sebou. Nebo si ji alespoň nechte zkontrolovat a přeměřit. Určitě vám to zabere méně času než když budete muset v mrazivé ráno vymýšlet jiné způsoby, jak se dostat do práce.

Chraňte lak svého auta na citlivých místech
Jakému dalšímu nepříteli musí čelit řidiči aut během zimy? Posypové soli. Ano, ta nám pomáhá bezpečně dojet do cíle cesty, ale u nás už je, zdá se, zvykem, že nejdříve silničáře překvapí sníh uprostřed zimy a následně se zřejmě snaží dohnat zameškané, a tak solí často více, než by bylo zapotřebí.

Posypová sůl má následně jeden nepříjemný zlozvyk. Zvykne se držet na blatnících, kterým samozřejmě neprospívá. Poškozuje lak, což může vést až k rezivění. A pro takové opotřebování blatníků jsou háklivá hlavně starší auta.

Chránit blatníky na vašem autě vám pomohou spolehlivé plastové lemy blatníků. Kromě této ochranné funkce mají i estetickou funkci, neboť dokáží zlepšit vzhled nejednoho staršího automobilu.

pr článek

Další články autora