Středa, 24 dubna, 2024
aktualne

Bojujete ve vaší domácnosti s tvrdou vodou? Máme pro vás řešení

Problém s tvrdou vodou byste měli řešit dříve, než vám přeroste přes hlavu a napáchá závažnější škody. Co je to tvrdá voda, jaké nežádoucí efekty může způsobit a hlavně, jak si s ní efektivně poradit se dočtete v tomto článku.

Tvrdá voda ve zkratce
Tvrdá voda se vyznačuje zvýšeným obsahem minerálních látek. Hlavně vápníku a hořčíku. Tyto minerály jsou pro oko neviditelné. Takže i když se vám zdá, že z kohoutku teče čirá voda, někde uvnitř tajně dělají zlobu.

Usazují se na vodovodních potrubích a přítocích vody do spotřebičů (myček, praček, bojlerů atd.), způsobují korozi, snížený průtok a zkracují jejich celkovou dobu životnosti. Neupravená tvrdá voda může způsobit řadu problémů i vaší pokožce a vlasům – vysouší, dráždí či dokonce zhoršuje příznaky ekzémů.

Změkčovač vody zatočí s problémem
Naštěstí je zde řešení, které vás dokáže zmiňovaných nepříjemností ušetřit – změkčovače vody. Nainstalování změkčovací jednotky je efektivním způsobem, jak upravit množství rozpustných minerálů (neodstraní všechny, jen je eliminuje) ještě předtím, než se voda dostane k vodovodním potrubím a domácím spotřebičům.

Nejběžnějším typem jsou katexové změkčovače. Probíhá zde proces zvaný „iontová výměna“. Voda s kladně nabitými minerály přechází přes ložisko změkčujícího materiálu. Jedná se o pryskyřici, která má opačný záporný náboj – minerály k sobě přitahuje, zachycuje je az nádrže se dále dostává již změkčená voda.

Změkčovače vody však naleznete iv jiných provedeních – fyzikálně, pro magnetickou úpravu vody a dávkovací změkčovače, které výrazně eliminují tvorbu vodního kamene. Vyrábějí se také v různých velikostech, v závislosti na potřebách spotřebitele a místě instalace (byty, domy, restaurace, průmysl a jiné).

Nezapomeňte se poradit s odborníkem. Správná instalace a pravidelná údržba vám přinese požadovaný účinek a investice do změkčovacího systému se vám vrátí.

pr článek

Další články autora