Středa, 24 dubna, 2024
aktualne

I vy pijete v práci kávu? Rozhodně nejste jediné

Bez kávy si spousta lidí neumí představit svůj den. Není divu, vždyť se jedná o nejoblíbenější nápoj na světě. Nebo přinejhorším je druhá za čajem, protože o tom, který z těchto dvou nápojů je skutečným lídrem, se vedou debaty, které jsou často ovlivněny osobní preferencí.

Celosvětová popularita kávy stále roste

Ve prospěch oblíbeného kofeinového nápoje říká i to, že prodej kávy meziročně roste a výjimkou nebyla ani léta 2020/2021. Nárůst byl sice mírný, ale to se dá čekat, jelikož se káva už dávno pije v obrovském množství.

Kávu zkrátka pijeme všude. Nejen v dobré kavárně či restauraci, ale i doma či na pracovišti. Díky tomu, že iu nás vznikají pražírny, které produkují opravdu kvalitní kávu, se i Slováci učí, co je to opravdu skvělá káva a zájem o výběrovou kávu roste iv domácnostech či na pracovištích.

Dávka energie či prostor pro socializaci?

A právě s prací se nám pití kávy pojí opravdu často. Pro mnohé je káva začátkem každého pracovního dne a ani si neumí představit, že by podávali extra pracovní výkony bez šálku lahodné kávy. A když během těžkého dne dochází energie? Výraznou vzpruhou dokáže být právě šálek kávy, díky kterému to dokážeme „doklepat“ až do konce pracovní směny.

A jak jsme již zmínili iu nás, stále více vyhledáváme opravdu kvalitní kávy na úkor různých instantních jako káv a týká se to i kávy pro firmy. Kdysi byly na pracovištích běžné právě zmiňované různé instantní směsi a v současnosti jsou trendem ve firmách automatické kávovary, díky kterým si zaměstnanci mohou vychutnat šálek čerstvě mleté ​​kávy.

Takový kávovar je často ve firmách zároveň místem socializace mezi kolegy a utužování dobrých vztahů. Vždyť kde se lépe debatuje s kolegy než u šálku chutné kávy? No vidíte, také vám nic jiného nenapadá.

pr článek

Další články autora