Byť jsme jin a jang zvyklí díky přímočarému znázornění zvyklí vnímat spíše protikladně, faktem je, že se spíše jedná o spojence. Běžný západní pohled stavící je proti sobě je trochu zkreslený, výstižněji by bylo říci, že oba tyto póly koexistují ve vzájemné souhře.
Ostatně nesprávná je i tradiční interpretace barev. Platí, že tchaj-ťi tchu nesymbolizuje černou a bílou (nebo červenou) barvu jako opak (černá není neexistence bílé), ale symbolizuje v analogii tmu a světlo (tma je neexistence světla).

Motiv jin a jang tvoří jeden ze základních kamenů dávné čínské filozofie taoismu. Staří filosofové nás jednoznačně učí, že neexistuje v pojetí jin a jang horší nebo lepší. Obě tyto polarity bychom se měli jednoduše naučit využít ke svému prospěchu. Co dalšího tyto symboly skrývají?
Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.
Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.
Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.