Pátek, 19 července, 2024
aktualne

Jak fotit s Vivo X100 Pro: Tipy a triky pro úžasné fotografie

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a jejich fotoaparáty stále více konkurují klasickým zrcadlovkám. Vivo X100 Pro patří mezi špičku ve svém oboru a s trochou know-how s ním pořídíte snímky jako od profesionálních fotografů. Několik tipů přináší fotograf Petr Staněk, který už nové vivo zná stejně dobře jako svou zrcadlovku.

Jak správně fotografovat

Nebojte se jít za hranice typických turistických fotek. Zajímavé kompozice, detaily a hra světel a stínů dodají vašim fotografiím osobitost. Zkuste tvořit fotografie se zajímavým pozadím jako například racek sedící na zábradlí s pozadím Pražského hradu nebo zamilovaný pár sedící při západu slunce s úchvatnými scenériemi kolem. Vyvarujte se také nejčastějším chybám při pořizování snímků – uříznutým končetinám, rušivým prvkům v pozadí a nesymetrickému rozložení objektu v záběru. Nezapomeňte také na to, že nejlepší světlo pro fotografování je tzv. „zlatá hodinka“, které je hodinu po východu a hodinu před západem slunce.

Využijte některé z mnoha nastavení

Experimentujte s režimy fotoaparátu. Pro noční scény se hodí režim „Noc“, pro rozmazání pohybujících se objektů „Dlouhá expozice“ a pro kreativní hry s vodou „Vodopád“. Díky delší expozici získáte zajímavé fotografie i v místech, kde je jinak velký ruch. Dokážete tak například odfiltrovat davy lidí z fotografií památek ve městě. Pro fotografování hvězd nabízí vivo X100 Pro režim „Hvězdné stezky“, díky kterému za pomoci stativu vytvoříte neuvěřitelné fotografie noční oblohy.

Ohnisková vzdálenost a stativ se stanou vašimi novými nástroji

Nastavení ohniskové vzdálenosti vám umožňuje přiblížit se objektu bez nutnosti fyzického pohybu. Vivo X100 Pro nabízí širokou škálu ohniskových vzdáleností, které jsou obvykle k dispozici pouze profesionálním fotografům. Od širokoúhlých 24 mm, ideální pro zachycení krajiny, klasické 35 mm pro pouliční až po 100 mm pro detailní záběry z velké blízkosti. Stativ vám umožní fotit s nízkým šumem a vysokou clonou, díky tomu jste schopni pořídit fotografie s maximální ostrostí obrazu a zaměřit se i na detaily, které obvykle při focení smartphonem přehlížíte.

Využití portrétního modu

Portrétní režim rozostří pozadí a zvýrazní fotografovaný objekt. Využít ho lze nejen na focení portrétů lidí, ale i zvířat, květin nebo detailů architektury. Námi použitý model vivo X100 Pro nabízí těchto portrétních modů nepřeberné množství pro každou a umožňuje i nastavení ohniskové vzdálenosti.

Pohrajte si s barvami

Model X100 Pro nabízí profily barev pro různé situace. Režim „Vivid“ dodá fotografiím živé barvy, zatímco „ZEISS“ zachová jejich přirozenou podobu.

Jako váš nejlepší přítel při fotografování vás vivo X100 Pro nezklame a vytvoříte díky němu snímky, které mohou bez problému konkurovat fotografiím od profesionálních fotoaparátů.

pr článek

Další články autora