Středa, 24 dubna, 2024
aktualne

Malebná obce Třebovice na vás čeká v okrese Ústí nad Orlicí

Patříte k milovníkům cestování a rádi poznáváte i menší vesnice kolem zajímavých měst? Pak se vydejte do Třebovice, obce, kterou najdete v Pardubickém kraji. Nachází se kousek od České Třebové, a to asi 6 km. Okresním městem Třebovice je Ústí nad Orlicí, které je vzdáleno od Třebovice asi 15 km.

Obec Třebovice – bližší informace

Obec Třebovice má 783 obyvatel. Táhne se v údolí podél řeky Třebovky od hráze rybníku Hvězda. Můžete se spolehnout na to, že je zde spousta příležitostí k načerpání energie z přírody. Poblíž Třebovice, se nachází Třebovický tunel, který je jedním z nejstarších ve střední Evropě. V roce 2005 byl opuštěn a nahrazen Novým Třebovickým tunelem.

Pokud byste chtěli navštívit obecní úřad Třebovice, najdete jej na adrese Třebovice 238. Úřední hodiny jsou v pondělí a středu od 8 : 00 do 11 : 00 hod a od 12 : 00 do 17 : 00 hod. Datová schránka q8dbfqr, telefonní kontakt je +420 465 394 419 a e-mailová adresa ou@trebovice.cz. Starostou je pan Libor Gremlica a místostarostou pan Ladislav Kříž.

Obec, která myslí na své občany

Mimo jiné se v Třebovici odehrává spousta společenských akcí, tematických setkání zaměřených především na děti, ale i na pobavení dospělých. Na webových stránkách trebovice.cz najdete mnohé fotografie z akcí, jako „Čarodějnice 2019“, „Pohádkový les 2019“, „Den matek 2022“, „Čarodějnice 2023“, „Den matek 2023“ nebo „Pohádkový les 2023“. Jak je vidět, akce mají již svou zaběhnutou tradici ještě víc do minulosti, ostatně můžete se o tom přesvědčit právě na zmíněných stránkách, které obec provozuje.

V obci funguje SDH, Klub seniorů, Sportovní klub i MŠ a ZŠ Třebovice. I z činnosti těchto organizací najdete na webu obce zajímavé fotografie.

Pokud budete poblíž obce Třebovice, zastavte se zde a načerpejte kus zdejší příjemné atmosféry.

pr článek

Další články autora