Sobota, 3 června, 2023
aktualne

O dva týdny přijde do kin Stínohra, československý kriminální thriller o pomstě

Žije s pocitem, že nepřímo zavinil smrt své manželky. Když se dozví, že její vrah by mohl uniknout zaslouženému trestu, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou… 7. dubna přijde do kin Stínohra, nový film režiséra Petra Bebjaka, ve kterém se Milan Ondrík představí v roli zlomeného muže toužícího po pomstě.

Trailer filmu:

Záchranář z malého města Jan Kavka na začátku příběhu opustí manželku Evu. Krátce na to se Eva stane tragickou obětí zločinu a z Jana je vdovec, který žije s pocitem, že může za její smrt, neboť jí v osudové chvíli nepřišel na pomoc. Útočiště před výčitkami nachází díky kamarádovi Michalovi v místním boxerském klubu. Policejní vyšetřovatel Dvořák, který případ Eviné smrti vyšetřuje, mezitím naráží na několik podezřelých okolností. Zjišťuje, že pachatel je informátorem pod policejní ochranou. Jan chce věřit ve spravedlnost a také v to, že se s pomocí přátel dokáže vrátit do běžného života. Když si však uvědomí, že vrah by mohl svému trestu uniknout, rozhodne se jednat sám, bez ohledu na to, jak nejisté to je.

Peter Bebjak, režisér úspěšných filmů Čára, Trhlina či Zpráva, obsadil snímek hereckými esy ze Slovenska i České republiky. Milan Ondrík, představitel hlavní role, je dvojnásobným držitelem slovenské národní filmové ceny Slunce v síti. Získal ji za své role ve filmech Eva Nová a Ať je světlo.

Charakterové video – Záchranář:

V roli jeho manželky se na plátně objeví Dominika Morávková, která si uznání získala za své výkony ve filmech Špina či Pirko, a domácí publikum ji naposledy mohlo na plátnech kin vidět v komedii. V létě ti řeknu, jak se mám.

Charakterové video – Ženy:

Michala, bývalého boxera a v současnosti majitele malého boxerského klubu, ztvárňuje Hynek Čermák, držitel Českého lva za film Nevinnost. Slovenští diváci a diváčky ho mohou znát z loňského komediálního hitu Prvok, Šampon, Tečka a Karel, nebo z kterékoli další role v jeho bohaté herecké kariéře, kterou dokazuje, jak všestranným hercem dokáže být.

Movie theater during the screening of an animated movie.

Charakterové video – Boxer:

Vladimír Jedlovský je stálicí české filmové i divadelní scény, a zároveň držitelem Českého lva za film Poupata. Ve Stínohře se objevuje jako spravedlivý policejní vyšetřovatel Dvořák, který není ochoten přistupovat na kompromisy.

Charakterové video – policista:

Drsný kriminální triler Stínohra, natočený na základě skutečného příběhu, přinese do slovenských kin distribuční společnost Continental film.

pr článek

Další články autora