Neděle, 16 června, 2024
aktualne

Recenze: Lepší sebevědomí při hledání práce poradí náborový specialisté z 123jobs Media

Předpokládá se, že nabízené pracovní místo by měl dostat ten nejlepší a nejvíce vyhovující z uchazečů. To však nemusí být pravda – sebevědomé vystupování podložené reálnou důvěrou v sebe má taktéž velký vliv, i když spíše podvědomý. Jak to ale navléci, pokud si z povahy nevěříte, jste skromní a navrch třeba ještě tišší a neradi se prezentujete? Přečtěte si naše tipy.

  1. Sebevědomí hned neznamená aroganci

Možná jste byli vychováváni v tom, že se nehodí vystupovat příliš sebejistě, protože budete působit arogantně. To je ale zjednodušený pohled na věc – arogancí se naopak může projevovat vnitřní nejistota. Klidný a sebevědomý přístup se zásadně liší od zuřivého sebeprosazování.

  1. Najděte si svá silná místa

Máte pocit, že vaše nízké sebevědomí je přece odůvodněné a nemáte „nárok“ si věřit. S tímto přístupem se ale může stát, že získat novou práci pro vás bude dost obtížné. Mohlo by vám pomoci si ještě před prvním absolvovaným pohovorem promyslet své přednosti a sepsat si je na papír.

  1. Nesrovnávejte se

Pro některé typy lidí je nejlepší soustředit se sám na sebe a příliš se nerozhlížet kolem, protože to vede ke srovnávání se, ještě nižší sebedůvěře a také demotivaci. Ne pro každého je konkurence hnacím motorem, proto buďte při hledání inspirace a nahlížení do života ostatních opatrní.

  1. Nevytvářejte si svá falešná pravidla

Někdy máme sklony nemít úplný kontakt s realitou, předvídat a v hlavě si tvořit vlastní pravidla typu: „Na tohle místo by se hodil někdo, kdo umí lépe anglicky.“ A přitom tyto věci netušíme a zbytečně tak zahodíme potenciální příležitost.

  1. Naučte se vyrovnávat s neúspěchem

Neúspěch by se vás měl emocionálně dotýkat co možná nejméně. Respektive by ve vás neměl zanechávat dlouhodobé následky, chvilkové zklamání je normální. Umět se rychle oklepat, vzít si ze zkušenosti to užitečné a jít dál s chladnou hlavou – to je schopnost k nezaplacení. Stačí vyhledat nabídky inzerce práce zdarma a pokračovat v hledání nové práce.

pr článek

Další články autora