Pondělí, 27 března, 2023
aktualne

Revize elektrospotřebičů – pravidelné kontroly pro bezpečný chod elektrozařízení

Revize spotřebičů, rozvodů a dalších elektrozařízení jsou velmi důležité. Díky pravidelným kontrolám lze zajistit bezpečný chod všech zařízení, což je klíčové pro bezpečnost při práci i samotný majetek. Zároveň jde o nezbytnost pro pojišťovnu, která váš majetek pojistila.

Revize elektrospotřebičů

Elektrospotřebiče se nacházejí všude kolem nás, proto je důležité zajistit bezpečí při výkonu práce. Právě k tomu slouží revize elektrospotřebičů. Jde o nezbytnost, na kterou byste neměli zapomínat. Pro každý spotřebič je založena revizní karta. Do té jsou poté zapsány naměřené hodnoty spotřebiče. Během revize je prověřena správná funkčnost a chod spotřebiče. Na závěr získáte celkovou zprávu o všech revidovaných elektrospotřebičích, vždy tak máte přehled o jejich stavu.

Lhůty revizí

Lhůty jsou u revizí různé, ať už jde o elektrospotřebiče, či rozvody a jiná zařízení. Jednou z velmi důležitých revizí je výchozí revize, která je prováděna při vydání spotřebiče či elektroinstalace do provozu. U periodických revizí jsou lhůty různé, od pár měsíců až po několik let. Abyste nemuseli neustále hlídat termíny, obraťte se na profesionály. Ti pro vás zajistí včas udělané revize, s profesionálním přístupem a kvalitní prací, na kterou se můžete spolehnout.

Revize elektroinstalace

Lhůty pro revize elektroinstalace se liší především dle toho, v jakém prostředí se nachází. Záleží také na výskytu osob. I u rozvodů by měla být samozřejmostí výchozí a periodická revize. Kromě toho jsou důležité také mimořádné revize, které jsou prováděny po opravách a úpravách elektroinstalace. Je tak zjištěn celkový stav po opravě a bezpečnost chodu elektroinstalace.

S Pražkou Revizní už si nebudete muset dělat starosti s revizemi. Většinu revizí v objektu pro vás zařídí jedna firma v příslušném termínu.

pr článek

Další články autora