Pátek, 19 července, 2024
aktualne

Smrtící posedlost. Mrazivý severský thriller

Severský triler, který má atmosféru, je temný, nepředvídatelný a vtáhne vás… To je Smrtící posedlost od norsko-americké autorky Alex Dahl.

Kristina Mossová je úspěšná psychoterapeutka s vlastní praxí v centru Osla. Žije v luxusním bytě a má bohatého manžela se slibně se rozbíhající politickou kariérou. Touží po děťátku, zatím se nedaří… ale to snad přijde.

Její klidný život však vážně naruší nečekané události. Vše začne tehdy, když se její prominentní klientka – slavná spisovatelka Leah Iversonová – dostaví k sezení ve stavu krajního rozrušení. Zraněná, od krve a jakoby zmatená. Prosí Kristinu, aby za ní přišla na její chatu v odlehlých horách Telemarku. Dá je do ruky obálku s přesnou adresou a pokyny.

Kristina z pochopitelných důvodů odmítne, ale Leah nepřijde ani na další dvě sezení. Neukáže se, nebere telefon a neodpovídá na maily.
Vše naznačuje, že její klientce hrozí nebezpečí, navíc se objeví její bývalý manžel, který údajně dostal zákaz přibližování, protože ji bil…

Watching Tv with Popcorn

Ne všechno je vždy tak, jak na první pohled vypadá. Možná tomu tak vůbec nebylo. Ale co se tedy děje? Kristina se proto neochotně vydá hledat ji do divočiny. V opuštěné chatě uprostřed hustého lesa však namísto Leah objeví její nedokončený rukopis, který odhalí, že ve skutečnosti opravdu nic není takové, jak se zdá…

Smrtící posedlost má možná pomalejší start, poznáváme Kristinu, její terapeutickou praxi a „zmizení“ Leah. Možná více psychologie, řešení pocitů, ale pak se to rozjede. Některé zvraty jsou neuvěřitelně šokující. Postupně si skládáte mozaiku a celé to směřuje k mrazivému (a naštěstí) přesvědčivému závěru.

pr článek

Další články autora