Středa, 24 dubna, 2024
aktualne

Znáte moderní druhy žaluzií a rolet? Možná zaujmou i vás

Rolety a žaluzie jsou každému dobře známou stínící technikou. Je vůbec někdo, kdo je nikdy na oknech neměl? Zatímco několik desetiletí dozadu byl jejich výběr omezen prakticky jen na základní druhy, dnes je tomu úplně jinak.

Co takhle otočit žaluzie vertikálně? Vůbec to není špatný nápad

Také rolety i žaluzie se vyrábějí iv provedeních, která se výrazněji odlišují od jejich předchůdců. V případě žaluzií jsou to například elegantní vertikální žaluzie. Ano, jsou to žaluzie otočené „naopak“ a tedy vertikálně. Nemontují se na okna, ale na stěnu či přímo na strop.

Jejich výhodou je to, že jimi dokážete zastínit i atypická okna, případně stavební otvory a využít je můžete také pro optické oddělení prostor. Jejich obsluha a údržba je na tom podobně jako u klasických horizontálních žaluzií, takže nic obtížného.

Pokud si při koupi vertikálních žaluzií dobře rozmyslíte výběr látkových lamel (myslíme jejich kvalitu a barevnost), budou vertikální žaluzie nejen praktickým, ale také designovým doplňkem vaší domácnosti. Navíc mohou být i plnohodnotnou náhradou závěsů či záclon.

Rolety, které lze stahovat svrchu i zespodu

A co moderní provedení rolet? Za vrchol v této kategorii dnes řada lidí považuje kvalitní plissé rolety. Zjednodušeně řečeno, jsou to vlastně rolety, které lze stahovat z obou stran (svrchu i zespodu). Můžete tak mnohem přesněji „nastavit“, kolik světla pustíte do místnosti. Tím pádem je minimalizována asi největší nevýhoda klasických rolet, která byla právě to, že intenzitu stínění bylo možno regulovat jen velmi „skokově“.

Možnost stahovat rolety oboustranně je tak účinným a elegantním řešením uvedeného problému. A když k tomu přidáte široký výběr látek různých vzorů a barev, váš interiér bude díky plissé roletám vypadat fantasticky.

pr článek

Další články autora